si barber?
Doprava zadarmo pri nákupe nad 39 €

ClubmanCount: 1

Clubman - pánska kozmetika s 200 ročnou históriou

Clubman Pinaud je klasická a dobre známa francúzsko-americká kozmetická značka so širokou škálou výrobkov pre mužov a ženy. Na trhu je od roku 1810. Založil ju v Paríži parfumér Edouard Pinaud, ktorý bol neskôr nahradený Victorom Klotzom a zanechal jej pôvodný názov. Asi pred 40 rokmi ju kúpili americké medzinárodné priemyselné odvetvia so sídlom v Kalifornii zo Spojených štátov.


Ochrannou známkou značky je dapper dandy, ktorý stojí na zelenom pozadí a opiera sa o trstinu. A od vzniku značky sa nezmenil a zostal relevantný aj v súčasnosti, pretože sortiment sa sústreďuje hlavne na mužský segment výrobkov starostlivosti o zdravie, medzi ktoré patrili:

• pripravky na holenie (gély, krémy, regeneračné prípravky, prostriedky na starostlivosť o fúzy a brady);

• arómy na vlasy (kolínske vody, parfumy, toniká, vody);

• telové prípravky (dezodoranty, mastenec);

• vlasová kozmetika (šampóny, gély, styling, laky, vosky, toniká, všetko na starostlivosť o sivé pramene).


Je zaujímavé, že v histórii značky sa jej sortiment zmenil, ale segment starostlivosti o mužov sa nikdy nezmenil - výrobky na starostlivosť o brady a fúzy, ako aj výrobky po holení, zostali v klasickom zložení a vôni a zostávajú verné dedičstvu.

Ide predovšetkým o oleje, kondicionéry a holiace krémy, klasické vody po holení, ktoré sa skladajú zo špeciálnych značkových zmesí. Zahŕňajú kokosový olej, včelí vosk a ďalšie značkové prísady, ktoré prispievajú nielen k udržaniu krásy, ale aj k uzdraveniu rán po holení a ochrane pokožky. Bylinné extrakty zjemňujú vlasy a zvlhčujú pokožku pred a po holení.


Najvýznamnejším obdobím činnosti spoločnosti je začiatok 19. storočia, kedy značka vstúpila na medzinárodnú úroveň a získala prístup na trhy iných krajín. Potom sa každý rok aktívne uvádzali do radu klasických výrobkov ďalšie výrobky, ktoré splnili súčasné preferencie a boli pre spotrebiteľov užitočné. Mnohé z nich sa stali legendárnymi vďaka zaujímavej kombinácii vôní - napríklad s tónmi lila, vanilky, pižma a ďalších prírodných aróma spolu s klasickými vôňami alkoholu - predstavte si vodu na holenie s vôňou rumu, tequily, whisky, brandy alebo napríklad ginu.


V našom internetovom obchode si môžete kúpiť všetky produkty Clubman, ako sú toniká, voda po holení a všetko pre pánske vlasy, s pohodlným a rýchlym doručením priamo k vašim dverám po celom Slovensku: Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská bystrica, Nitra, Trnava,Trenčín, Martin, Poprad, Prievidza, Zvolen, Považská bystrica ,Michalovce, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Komárno, Humenné, L’avica, Bardejov a ďalšie

Show more Hide more